Kā iepirkties taupīgi? (2019-05-02)

draugiem
twitter
facebook

Katrs cilvēks regulāri veic dažādus pirkumus - iegādājas pārtiku, mēbeles, apģērbu, sadzīves tehniku u.tml. Par laimi, mūsdienās preču deficīts veikalos vairs netiek novērots, jo mēs varam nopirkt teju vai visu, ko vēlas sirds un atļauj naudas maks, kas diemžēl bieži vien mūs stipri ierobežo. Naudas trūkums gandrīz vienmēr ir galvenā problēma, kas traucē iegādāties sev kāroto, tāpēc svarīgs nosacījums ir dzīvot taupīgi. Kā tas iespējams?

Padomi, kā ietaupīt naudu pārtikas veikalos

Kā liecina statistika, vairāk nekā pusi no saviem ieņēmumiem cilvēki tērē pārtikas iegādei, sākot ar vajadzīgiem produktiem un beidzot ar ne tik nepieciešamajiem: alkoholu, dažādām uzkodām un saldumiem, tāpēc lielisks naudas ietaupīšanas veids pārtikas ziņā ir atbrīvošanās no liekajiem produktiem, jo tā ir iespēja ne tikai sevi ieraudzīt spogulī lieliskā formā un izskatā, bet arī iespēja ietaupīt naudu.

Otrkārt, ir pierādīts, ka cilvēki, kas dodas uz veikalu ar iepirkumu sarakstu, iztērē daudz mazāk, jo tādā veidā netiek veikti impulsīvi un nevajadzīgi pirkumi, jo tiek iegādāts tikai sarakstā norādītais.

Treškārt, domājams, ikviens piekritīs, ka, dodoties uz veikalu pēc maltītes ieturēšanas, var iztērēt daudz mazāk, jo pretējā gadījumā, kad cilvēks ir izsalcis, viņš ir gatavs nopirkt teju vai visu, ko redz, pēc tam saprotot, ka puse no iegādātā ēdiena nemaz nebija vajadzīga.

Ceturtkārt, ja uz veikalu dodies ar skaidru naudu, neņem to pilnā apmērā. Paņem naudu tik daudz, cik aptuveni tā būs nepieciešama pārtikas produktu iegādei, taču, ņemot vērā arvien vairāk pieaugošo bankas karšu popularitāti, šāds padoms var arī nenoderēt.

Kredītu apvienošana - lielisks naudas ietaupīšanas veids

Nav nekas slēpjams, ka samērā liela sabiedrības daļa ir stājusies kredītattiecībās, pie tam ar vairākiem ātrajiem kredītu izsniedzējiem vienlaicīgi, kas ir mūsu skarbā dzīves realitāte.  

Cilvēki maksā neskaitāmus ikmēneša maksājumus katram aizdevējam, nemaz neapzinoties, ka pastāv kredītu apvienošanas iespēja, kas ļauj apvienot visus kredītus vienā, maksājot vienu ikmēneša maksājumu konkrētam aizdevējam, tādā veidā samazinot kredīta kopējās izmaksas.

Preču iegāde internetā

Mūsdienās moderni ir iegādāties preces internetā - lielāks sortiments, būtisks laika ietaupījums, zemākas cenas un iespēja apskatīt atsauksmes. Nereti preces interneta veikalos ir pieejamas par daudz zemāku cenu nekā lielveikalos vai citās tirdzniecības vietās, kam patiesībā ir ļoti vienkāršs skaidrojums - interneta veikala uzturēšanas izmaksas ir krietni zemākas, un, jo zemākas preču, produkta vai pakalpojuma izmaksas, jo zemāka būs to cena gala patērētājiem.

Protams, interneta veikaliem piemīt arī zināmi trūkumi (aizkavējusies preču piegāde, saņemta neīstā prece vai prece ar defektu), taču tie sniedz neskaitāmas priekšrocības, kas lielākā vai mazākā mērā atsver iepriekš minētos trūkumus.

Saremontē veco, nevis iegādājies jauno

Arvien vairāk cilvēku dzīvo pēc principa: "Ja lieta - mēbele, sadzīves tehnika - salūza, ir jāpērk jauna!" Protams, reizēm lietas remonts var izmaksāt dārgāk nekā jaunas iegāde, taču pirms kaut ko izmet, rūpīgi pārdomā, vai izdari pareizo izvēli, jo atsevišķos gadījumos saremontēt kaut ko tomēr iznāk krietni lētāk nekā iegādāties jaunu.

Bez šaubām preces labošana var aizņemt daudz vairāk laika, it īpaši, ja remonts pašu spēkiem neizdodas un ir jāmeklē atbilstošs speciālists, kas ar to ikdienā nodarbojas.

Finea.lv

min

100 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 47.30% līdz 10000 € no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Soso.lv

min

50 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

10 gadiem

GPL max 65% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Soscredit.lv

min

50 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

10 gadiem

GPL max 65% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Ferratum

min

800 €

max

4000 €

no

2.03 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 58.53%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 4000  + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Altero.lv

min

500 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

8 gadiem

GPL max 40% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

to top