Kā ieekonomēt uz komunālajiem maksājumiem ziemā? (2019-01-10)

draugiem
twitter
facebook

Komunālie maksājumi un to augstās cenas - galvassāpes daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kas sagādā visdažādākās raizes. Šis jautājums ir īpaši aktuāls ziemā, jo tad bez apkures neiztikt. Protams, dārgāki kļūst arī citi pakalpojumi, piemēram, elektrība, jo ziemā tā tiek tērēta daudz vairāk nekā vasarā, tāpēc katram iedzīvotājam vajadzētu apsvērt domu par taupīšanu. Kā dzīvot ērti bez liekiem izdevumiem?

Kā ietaupīt ar apkures un elektrības maksājumiem?

Protams, ziema bez apkures un elektrības nav iedomājama, taču, lai šos maksājumus ieekonomētu, sniegsim dažus padomus.

  • Veic mājas vai dzīvokļa siltināšanu. Protams, mājokļa siltināšana nav lēts prieks, taču laika gaitā tā noteikti atmaksāsies. Lai to uzsāktu, varbūt ir vērts apskatīt Parkreditiem.lv kredītu salīdzinājumu - tā atradīsi sev piemērotāko aizdevumu, kas ļaus veikt dzīvokļa/mājas siltināšanu.
  • Logu nomaiņa vai siltināšana. Tas ir neapstrīdams fakts, ka caur durvīm un logiem aizplūst daudz vairāk siltuma nekā pirmajā mirklī varētu likties, tāpēc pirms ziemas iesakām nosiltināt logus (arī durvis) vai veikt pat to nomaiņu, lai gada aukstajos mēnešos no siltuma zudumiem nebūtu jābaidās.
  • Gaismas ieslēgšana tikai tad, kad tā nepieciešama. Ziemā gaisma tiek ieslēgta daudz biežāk nekā vasarā, taču, ja vēlies ietaupīt uz elektrības maksājumiem, izslēdz to telpās, kurās neviens neatrodas un kur tā nav nepieciešama.
  • Parasto spuldzīšu nomainīšana uz energoekonomiskajām. Nomainot spuldzītes uz ekonomiskajām, to elektrības patēriņš būtiski samazinās, kas ļauj dzīvot ekonomiskāk un laika gaitā arī ietaupīt.

Ietaupi ūdens lietošanu

Nebūt frāze "samazini ūdens lietošanu" nenozīmē, ka Tu tagad nedrīksti mazgāties, mazgāt veļu vai traukus. Tas attiecas uz citiem paradumiem, kurus iespējams mainīt, neierobežojot savas vajadzības.

  • Veļas mašīna ar mazu ūdens patēriņu. Iegādājoties savā īpašumā veļas mašīnu ar niecīgu ūdens patēriņu, laika gaitā ne tikai ietaupīsiet naudu uz ūdens maksājumiem, bet arī atmaksāsies pati veļas mašīnas vērtība.
  • Tīrot zobus, aizgriez ūdenskrānu. Zobus vidēji cilvēki tīra 2 minūtes no rīta un vakarā, mēnesī tās sanāk aptuveni 120 minūtes jeb 2 stundas. Padomā, kāds ir ūdens patēriņš, ja 2 stundas no vietas Tu atstātu atgrieztu ūdenskrānu pilnā jaudā. Diezgan iespaidīgs, ne?
  • Pēc iespējas vairāk lieto trauku mazgājamo mašīnu. Ja Tev ir īpašumā trauku mazgājamā mašīna, lieto to biežāk. Viens no uzskatiem, kādēļ cilvēki nevēlas savās mājās trauku mazgājamo mašīnu, ir izdomājums, ka tā palielina ūdens patēriņu. Tā gan nav taisnība, jo tām piemīt ļoti zems ūdens patēriņš, kuru panākt, ar rokām mazgājot traukus, ir teju neiespējami.

Īpaši svarīgi ir maksāt rēķinus savlaicīgi - gluži tāpat kā ātros kredītus - lai neiekļūtu parādu slazdā, no kura būs ļoti grūti izkļūt. Taupīšana un savlaicīga rēķinu samaksa ir ideāls dzīvošanas modelis, kurš būtu jāievēro ikvienam no mums!

Varbūt šie ieteikumi šķiet sīkumi un dažos gadījumos pat smieklīgi, bet te lieliski iederas latviešiem tik populārais teiciens: "Centu pie centa nekrāsi, pie eiro netiksi!" Ietaupot uz vairākiem maksājumiem (ne tikai komunālajiem) kopā iespējams iekrāt tik daudz, cik varbūt pirmajā brīdī nešķiet.

Ferratum

min

500 €

max

3000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 58.53%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 3000  + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Credit24

min

100 €

max

5000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 51.98% Skaidra un saprotama procentu likme, kredītbrīvdienas līdz 6 mēnešiemno 18 līdz 70 gadiem. » Vairāk

Sefinance

min

500 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

10 gadiem

GPL max 60% Patēriņa kredīts no 7% gadā. Patēriņa kredīti, auto līzings, kredītu apvienošana klientiem no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Viasms

min

100 €

max

3000 €

no

2.07 mēn.

līdz

3 gadiem

GPL max 53.90% Jauniem klientiem 0% komisijas maksa līdz 3000 €, no 20 līdz 70 gadiem. » Vairāk

Bino.lv

min

50 €

max

1000 €

no

2.07 mēn.

līdz

1 gadam

GPL max 29.97% Revolūcija 0% līdz 1000 € no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

to top