Dzīvošana no algas līdz algai - kā ar to cīnīties? (2021-05-05)

draugiem
twitter
facebook

Nav nekas neparasts, ka daudzi no mums saskaras ar finansiālām grūtībām, un dzīves laikā pieļauj daudzas finanšu kļūdas. Liels vairums dzīvo no algas līdz algai, kas nav pozitīvi vērtējams fakts. Cilvēki nespēj iztikt ar saviem ikmēneša ienākumiem un katru mēnesi aizņemas - ne tikai no draugiem, radiem vai paziņām, bet arī no kredītiestādēm, lai varētu apmierināt savas primārās vajadzības. Ko darīt un kā cīnīties ar to, lai dzīvošana no algas līdz algai nekļūtu par nevēlamu ieradumu? 

Kredīts - labs vai slikts risinājums? 

Brīdī, kad cilvēks aizņemas ātro kredītu, lai sagaidītu savu nākamo algu, visas problēmas šķiet atrisinātas. Parāds nākamajā mēnesī tiek atdots, bet jau pēc pavisam neilga laika nav iespējams atkal sagaidīt nākamo algu, un cilvēks kārtējo reizi veic aizņēmumu. Šādā apļveida ritenī dzīvot nav patīkami, tāpēc kredīts noteikti nav un nebūs vislabākais risinājums, ja regulāri pietrūkst naudas savu primāro vajadzību apmierināšanai. 

Ātrais kredīts noteikti būs piemērots risinājums gadījumā, ja radušies pēkšņi papildus izdevumi, piemēram, neplānoti ārsta apmeklējumi, auto remonts u.c. Aizņemoties pirmo reizi, aizdevēji nereti piedāvā iespēju saņemt kredītu bez procentiem, t.i., ja aizņēmies 200 eiro, pēc noteikta laika būs jāatdod 200 eiro (ar nosacījumu, ka kredīts tiek atmaksāts norādītajā laikā). 

Pirms iegādājies preces - apskati akciju bukletus

Katru nedēļu lielveikali piedāvā iespēju iegādāties preces akcijā. Rūpīgi izpēti preces, kādas pieejamas katrā veikalā par zemāku cenu, un dodies tās iepirkt tur! Tādā veidā iespējams ietaupīt, kas varētu atrisināt problēmu "dzīvošana no algas līdz algai". 

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, akciju bukleti ir pieejami arī internetā, tāpēc neraizējies, ja kāda veikala akciju avīzi neesi saņēmis savā pastkastītē - visu ir iespējams atrast internetā! 

Plāno savu budžetu

Plānojot savu ikmēneša budžetu, būtiska loma ir izdevumu daļai. Ja darba alga netiek aprēķināta kā gabaldarba samaksa, tad ienākumi noteikti tev katru mēnesi ir vienādi. Tādā gadījumā savus ikmēneša ienākumus ir grūti ietekmēt, taču izdevumus vari kontrolēt tikai un vienīgi pats. Ir jāsaprot, kādiem mērķiem tu tērē naudu, lai visbeidzot analizētu, kuri no veiktajiem pirkumiem bijuši nevajadzīgi. Vienu mēnesi krāj visus čekus un kvītis, lai būtu vieglāk saprast savu tēriņu iemeslus, kas ļaus izprast, uz kādiem pirkumiem naudu iespējams ietaupīt. 

Nevar nepieminēt arī populāro 50/30/20 budžeta likumu, kas paredz 50% no ienākumiem tērēt primārajām vajadzībām, piemēram, dzīvokļa īrei, pārtikas produktu iegādei u.tml. 30% tiek paredzēti izklaidēm - vakariņām ārpus mājas, hobiju pilnveidošanai u.tml., savukārt 20% ir jāatliek ietaupījumiem. Dzīvojot pēc šāda principa, savu budžetu plānot ir pavisam viegli. 

Meklē papildus ienākumu avotu

Ne vienmēr tēriņi ir galvenais iemesls, kāpēc dzīvošana no algas līdz algai ir nevēlams ikmēneša paradums. Reizēm ienākumu līmenis var būt tik zems, ar kuru, labi gribēdams, pat rēķinus nav iespējams samaksāt. Šādā gadījumā risinājumi ir vairāki. Viens no tiem - meklē papildus ienākumu avotu. Tev taču noteikti ir kāds hobijs, ar kuru varētu nopelnīt, piemēram, auto remontēšana, rokdarbu veikšana, frizūru veidošana u.c. Piedāvā sevis darinātās preces (pakalpojumus) citiem, un jau pavisam drīz varēsi priecāties par naudas maka biezumu. Ne vienmēr ir jāmaina darbs, lai palielinātu savus ienākumus!

Saproti, kāds ir Tavs iemesls dzīvošanai no algas līdz algai, lai varētu uzlabot savu situāciju jau šodien!

Finea.lv

min

100 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 47.30% līdz 10000 € no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Soso.lv

min

50 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

10 gadiem

GPL max 65% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Soscredit.lv

min

50 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

10 gadiem

GPL max 65% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Ferratum

min

800 €

max

4000 €

no

2.03 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 58.53%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 4000  + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Altero.lv

min

500 €

max

25000 €

no

3 mēn.

līdz

8 gadiem

GPL max 40% līdz 25000 € no 18 līdz 75 gadiem. » Vairāk

to top