Studiju kredīti (2014-06-04)

draugiem
twitter
facebook

Studiju kredītus piedāvā bankas ar vai bez valsts galvojuma. Mērķis šim kredītam ir mācību izdevumu segšana izglītības iestādē. Ir akreditētas augstskolas un koledžas, kuru studentiem piešķir studiju kredītus.

Kādas ir priekšrocības studiju kredītiem? Pirms esi iestājies augstskolā, iespējams uzzināt vai būs pieejams studiju kredīts. Parasti bankas garantē studiju kredītu pirms iestāšanās augstskolā. Pieteikšanās bankā ir vienkārša. Kredītu var saņemt divu līdz trīs dienu laikā un šo pirmo daļu parasti piešķir bez apstiprinājuma no augstskolas. Atmaksa sākas pēc studiju beigšanas, atmaksas termiņš iespējams līdz desmit gadiem. Pastāv iespēja arī studiju kredītam ņemt kredītu brīvdienas. Kredīta summas vidēji bankas ir līdz 8000€. Jo lielāka aizņēmuma summa, jo lielāka iespēja, ka nepieciešams būs galvotājs. Ja nepieciešams būs galvotājs, jāzina, ka galvotājam jābūt LR pilsonim vai arī LR iedzīvotājs ar nepilsoņa pasi un pastāvīgiem ienākumiem. Diezgan bieži galvotājs ir kāds no vecākiem, taču jāatceras, ka nedrīkst galvotājs būt vecāks par 65 gadiem (atkarīgs no aizdevēju kompānijas nosacījumiem). Ja gadījumā galvotājam ir kredīts(-i), kredītu maksājumu kopējā summa nedrīkst būt lielāka par 40% no galvotāja ienākumiem. Kā kredīta nodrošinājums var kalpot arī nekustamā īpašuma ķīla (dzīvoklis, māja vai zeme).

Pastāv iespēja, ka galvotājs nav nepieciešams, atkarīgs no bankas. Studiju kredīta plus, ka procentu likme, pat mācību pārtraukšanas gadījumā, netiks paaugstināta. Iespējams studiju kredīts ar valsts galvojumu. Galvenais, lai studiju kredīts nepārsniedz noteikto studiju maksu un valsts maksimāli noteikto kredīta apmēru. Kredīta summu pārskaita uz mācību iestādes kontu. Ja studiju kredīts ir izvēlēts EUR, banka automātiski to konvertē uz EUR. Ja studijas ir ārvalstīs, maksājumus banka veic līguma kārtībā.

Kredīta atmaksa jāveic piecu gadu laikā pēc studiju beigšanas, ja summas ir lielākas tad maksimālais termiņš ir līdz desmit gadiem (atkarīgs no aizdevēju kompānijas). Parasti studiju kredītu jāsāk atmaksāt apmēram pēc viena gada, kad beidz studijas.

Ja studijas tiek turpinātas maģistrantūrā, doktorantūrā, rezidentūrā, tad iespējama kredīta pamatsummas maksājuma atlikšana par tik, cik ilgs studiju process.

Taču ja students studē un nav papildus ienākumi ikdienas tēriņiem, tad iespējams studējošā kredīts. Studējošā kredīts ir studenta iztikas izdevumu segšanai. Šo kredītu var saņemt tikai dienas nodaļas studenti. Ikmēneša summa svārstās ap 100€. Šo ikmēneša summu pārskaita uz studenta bankas kontu visus mēnešus, izņemot jūliju un augustu. Līdzīgi kā studiju kredītam, arī studējošā kredīts nav jāsāk atmaksāt uzreiz, bet tikai pēc studiju beigšanas. Arī šo kredītu iespējams pagarināt, ja students turpina studijas. Svarīgi zināt, ja kredīta ņēmējam studiju laikā vai kredīta atmaksāšanas laikā piedzimst bērns (-i), pēc augstskolas beigšanas studējošā kredītu dzēš 30% apmērā no neatmaksātās summas par katru bērnu.

Ja students neatmaksās kredītu, tad banka vēršas pie galvotāja. Ja galvotājs nespēs atmaksāt kredītu bankai, tad banka vēršās tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

 


Ātrie kredīti Latvijā ir pieejami kopš 2008.gada. Tie piedāvā ātri aizņemties naudu, kura pēc 10-15 minūtēm jau ir pieejama bankas kontā.

Latvijā ātro kredītu kompāniju piedāvājums ir salīdzinoši liels, tāpēc pirms aizņemies ātro kredītu, salīdzini visu kompāniju piedāvājumus un iepazīsties ar aizdevuma noteikumiem, procentu likmēm, soda sankcijām. Aizņemies atbildīgi!

Bino.lv

min

50 €

max

700 €

no

2.07 mēn.

līdz

1 gadam

GPL max 179% Jauniem klientiem kredīti ar 100% atlaidi komisijas maksai līdz 700 € ar 0% no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

FerratumBank

min

50 €

max

2000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 139.71%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 2000 € + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Sefinance

min

500 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

6 gadiem

GPL max 60% Patēriņa kredīts no 5.9% gadā. Patēriņa kredīti, auto līzings, kredītu apvienošana klientiem no 20 līdz 75 gadiem. Sefinance Credit ir uzņēmums, kurā ir apvienojušies finanšu speciālisti ar desmit gadu darba pieredzi. » Vairāk

Ladyloan.lv

min

50 €

max

4000 €

no

2.07 mēn.

līdz

4 gadiem

GPL max 366% Jauniem klientiem kredīts līdz 215 € ar 0 % komisijas maksu no 20 gadiem 365 dienas gadā. » Vairāk

ONDO.LV

min

50 €

max

500 €

no

2.07 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 140.96% Jauniem klientiem aizdevumi ar 100% atlaidi komisijai no 20 līdz 80 gadiem. » Vairāk

Pieraksties uz jaunumiem
to top