Kur un kā svinēt mācību gada sākumu? (2018-08-30)

draugiem
twitter
facebook

Katru gadu ierasts 1. septembri saukt par Zinību dienu. Tā ir diena, kad skolēniem jādodas atpakaļ uz skolu, studentiem – augstskolu, universitāti, koledžu… Neskatoties uz to, ka liela daļa skolēnu un studentu mācību atsākšanos nemaz negaida, jo priekšā viņus sagaida aptuveni 9 mēnešu ilgs un intensīvs darbs, 1. septembris tomēr ir gaidīta diena. Tā ir lieliska iespēja uzvilkt savu skaistāko kleitu vai uzvalku un satikt savus draugus, ar kuriem vasarā neuzturēji nekādu saziņu.

Zinību diena ir svētki ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem. Nereti vecāki vēlas šo dienu pavadīt kopā ar saviem bērniem, atzīmējot to kādā kafejnīcā, piemājas dārzā vai varbūt pat dodoties kādā ģimenes izbraucienā.

Šogad 1. septembris iekrīt sestdienā, kas savā ziņā ir lieliski – vasaras brīvlaiks par 2 dienām garāks, jo mācības ir jāuzsāk tikai pirmdien, 3. septembrī. Jāpiebilst, ka tas nekādā ziņā neietekmē mācību gada ilgumu, jo oficiāli mācību gads beigsies kā vienmēr 31. maijā.

Pirmkārt, pagatavo no rīta netradicionālas brokastis

Ir skaidrs, ka pēc garā vasaras brīvlaika būs grūti pamosties, tieši tāpēc pirmajā mācību dienā pagatavo saviem bērniem kaut ko netradicionālu – varbūt nutellas maizi, izcep pankūkas, pagatavo kakao dzērienu vai jebko citu, par ko Tavi bērni būs sajūsmā.

Bērniem būs daudz vieglāk pamosties, ja viņus modināsi ar ziņu, ka esi pagatavojusi kaut ko ļoti īpašu un garšīgu.

Otrkārt, dodieties savam skolēnam līdzi uz skolu

Bērni ļoti novērtē savu vecāku klātbūtni svarīgos dzīves brīžos; viens no tiem – Zinību diena. Ir dzirdēti gadījumi, ka vecāki pat nepaņem brīvu dienu, lai dotos bērnam līdzi, bet šāda situācija nav pieļaujama. Lielākoties vecāki ir aizņemti savā darbā, nemaz neaizdomājoties, ko bērnam šī diena nozīmē, it īpaši tad, ja viņš uzsāks savas mācību gaitas pirmajā klasē.

Bērniem, kas sasnieguši padsmit gadus, došanās līdzi uz skolu vairs nav nepieciešama. Protams, tas nav aizliegts, bet nereti jaunieši šajā vecumā ir pietiekoši izauguši, lai dotos uz skolu vieni paši.

Ir arī pilnīgi saprotams, ka pēc svinīgās daļas skolā jaunieši labprāt dosies ar skolas draugiem uz kādu kafejnīcu, picēriju vai pat kino, ko nevajadzētu aizliegt. Lai pusdienas aiziet paēst kopā ar draugiem, savukārt vakarā pievienojas Jūsu ģimenes izklaidēm.

Treškārt, pēc svinīgas daļas skolā turpiniet svinības ģimenes lokā

Ir ļoti daudz un dažādas aktivitātes, ar kurām var piepildīt šo dienu – viss atkarīgs no Jūsu vēlmēm un iespējām. Ja neesat bijuši sen kādā kino vai teātra izrādē, kas domāta bērniem, dodieties uz turieni! Kāpēc gan kopā ar ģimeni nenoskatīties kādu jaunāko multfilmu vai bērnu filmu, neuzēst popkornu un neiedzert kādu atspirdzinošu dzērienu? Būsiet ne tikai nosvinējuši Zinību dienu, bet arī lieliski pavadījuši laiku.

Ja esat dabas mīļi, izbaudiet vietas, kurās vēl neesat pabijuši – vai tas būtu Tērvetes dabas parks, Baskāju taka vai varbūt Zoodārzs. Protams, šādas aktivitātes ir grūti ieplānot, jo mūsu laikapstākļi ir diezgan neprognozējami. Ir salīdzinoši grūti paredzēt, kas būs pēc 3 vai 4 dienām: lietus un +15 grādi vai saule un +25 grādi!?

Gadījumā, ja atpūta pie dabas neizdodas laikapstākļu vai citu iemeslu dēļ, dodieties uz boulinga spēli. Rezervē celiņu un pārsteidz savus bērnus nesagatavotus! Boulings ir aizraujoša spēle visai ģimenei.

Tas ir pašsaprotami, ka kino, teātra, dabas parka, Zoodārza vai boulinga apmeklējums prasa naudas līdzekļus. Ja dotajā momentā Jūsu ģimenei nav liekas naudas, tad par to nepavisam nav jāuztraucas. Bērni būs sajūsmā, ja savā piemājas dārzā uzaicināsiet paziņas vai draugus ar saviem bērniem un sarīkosiet kārtīgu bērnu ballīti ar iepriekš izdomātām atrakcijām un nelielām balviņām, piemēram, ledenēm, šokolādes konfektēm un citiem nieciņiem, jo nereti bērni, atšķirībā no pieaugušajiem, spēj priecāties par visu, ja tas tiek pasniegts īpašā veidā.

Bino.lv

min

50 €

max

500 €

no

2.03 mēn.

līdz

1 gadam

GPL max 179% Jauniem klientiem kredīti ar 100% atlaidi komisijas maksai, aizņemoties 3 mēnešu laikā līdz 500 € ar 0% no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

FerratumBank

min

50 €

max

2000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 139.71%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 2000 € + Kredītlimits no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Sefinance

min

500 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

6 gadiem

GPL max 60% Patēriņa kredīts no 5.9% gadā. Patēriņa kredīti, auto līzings, kredītu apvienošana klientiem no 20 līdz 75 gadiem. Sefinance Credit ir uzņēmums, kurā ir apvienojušies finanšu speciālisti ar desmit gadu darba pieredzi. » Vairāk

Ladyloan.lv

min

50 €

max

4000 €

no

2.03 mēn.

līdz

4 gadiem

GPL max 366% Jauniem klientiem kredīts līdz 215 € ar 0 % komisijas maksu no 20 gadiem 365 dienas gadā. » Vairāk

ONDO.LV

min

50 €

max

500 €

no

2.03 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 140.96% Jauniem klientiem aizdevumi ar 100% atlaidi komisijai no 20 līdz 80 gadiem. » Vairāk

Pieraksties uz jaunumiem
to top