Kā plānot savu budžetu Valentīndienas dāvanām? (2019-01-10)

draugiem
twitter
facebook

Jau pavisam straujiem soļiem tuvojas mīlētāju svētki, kas visiem zināmi kā Valentīndiena. Jāpiemin, ka šie svētki Latvijā ir pazīstami pavisam nesen, jo tie kļuva populāri tikai pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, un, neskatoties uz to, ar katru gadu tie gūst aizvien lielāku atpazīstamību cilvēku vidū.

Valentīndiena tiek atzīmēta 14. februārī, un šajā dienā cilvēki viens otram saka mīļus vārdus, dāvina apsveikumus, dažādus ziedus un dāvanas, lai pastiprināti izrādītu savu mīlestību un simpātijas vienam pret otru. Tas viss skan ļoti skaisti un aizkustinoši, tomēr ir jāatceras, ka gan dāvanas, gan ziedi, gan arī apsveikuma kartiņas var izmaksāt dārgi, tāpēc Tev noteikti ir jāpārdomā savas finanses, lai saprastu, cik daudz naudas Tu vari tērēt un ko Tu vari atļauties. Atceries, ka nepieciešamības gadījumā Tu vari aizņemties arī kādu no kredītiem, tomēr šādi ir viegli “iedzīvoties” parādos. Lai ar Tevi tas nenotiktu, piedāvāsim dažādus ieteikumus, kā labāk izvēlēties dāvanas Valentīndienā un kā labāk pārvaldīt savu budžetu, lai “neiedzīvotos” parādos.

Pirmkārt, pārdomā dāvanas nepieciešamību un nozīmību. Jāatzīst, ka vairums mūsdienu cilvēku dzīvo ar uzskatu: “Jo dārgāka dāvana, jo tā ir labāka!”, bet patiesībā bieži vien sirsnīgām dāvanām, kuras esi gatavojis pats un kuras izmaksā salīdzinoši lēti, piemīt daudz lielāka vērtība nekā tādām dāvanām, kas maksā vairākus simtus eiro. Ar to gribējām pateikt, ka dāvanas vērtību nenosaka dāvanas cena. Varbūt pilnīgi pietiks, ja Valentīndienā Tu pats pagatavosi vakariņas savās mājās sveču gaismā un pārsteigsi savu mīļoto, nevis kopā dosieties uz restorānu, kurā vakariņas noteikti izmaksās daudz dārgāk nekā mājās gatavotās.

Otrkārt, ja Tava Valentīndienas dāvana sastāv no vairākām mazām dāvaniņām, tad noderīgi būtu izveidot paštaisītu izdevumu sarakstu, kurā varētu ierakstīt gan tās dāvanas, kuras plāno iegādāties, gan arī dāvanas, kuras gatavosi pats. Ja esi noteicis konkrētu summu, kuru vēlies tērēt visai dāvanai kopā, tad šis saraksts noteikti Tev palīdzēs, jo tad Tu sapratīsi, cik daudz aptuveni katram mazajam sīkumam vari tērēt. Ja Tev nākas secināt, ka dāvanas izdevumi pārsniedz Tavus ienākumus, tad rūpīgi izanalizē to, no kuras dāvanas daļas Tu varētu atteikties (patiesībā viss nemaz var nebūt vajadzīgs) vai kuras varētu iegādāties par zemāku cenu, piemēram, uz atlaidēm.
Noderīgi piebilst, ka ar šo sarakstu ieteicams arī doties uz veikalu, jo, kā liecina dažādi pētījumi, šādā gadījumā cilvēki daudz mazāk iztērē nevajadzīgos pirkumos un iegādājas tikai nepieciešamo. Ņemot vērā mūsdienu tehnoloģiju attīstību, šādu sarakstu iespējams izveidot arī savā mobilajā telefonā, tāpēc saraksta izveidošana noteikti Tev neaizņemtu daudz laika.

Treškārt, atceries, ka dažādi svētki vienmēr ir saistīti ar lielākiem tēriņiem, tāpēc ir vērts tiem gatavoties un plānot izdevumus jau laikus. Jāatzīst, ka Valentīndiena ir pavisam tuvu, tāpēc šoreiz Tev var neizdoties izdevumus saplānot laicīgi, bet turpmāk ņem vērā padomu plānot savus izdevumus vismaz 2 – 3 mēnešus pirms svētkiem. Tas palīdzēs arī Tev tikt vaļā no stresa sajūtas, kad pēdējā brīdī nezini, ko dāvināt, kad nav daudz naudas un kad svētki jau pavisam drīz.

Ceturtkārt, bieži vien interneta veikalos dažādas preces var iegādāties par daudz lētākām cenām, nekā tās maksā lielveikalos u.c., tāpēc, ja plānosi dāvanu iegādi svētkiem laicīgi, varēsi tās nopirkt interneta veikalā daudz lētāk un izdevīgāk. Arī interneta veikalu darbība mūsdienās ir strauji attīstījusies, un parasti prece tiek piegādāta 1 – 2 darba dienu laikā (mēdz būt arī daži izņēmumi), tā kā pasūtīto dāvanu varēsi saņemt salīdzinoši laicīgi.

Bino.lv

min

50 €

max

700 €

no

2.07 mēn.

līdz

1 gadam

GPL max 179% Jauniem klientiem kredīti ar 100% atlaidi komisijas maksai līdz 700 € ar 0% no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

FerratumBank

min

50 €

max

2000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 139.71%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 2000 € + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Sefinance

min

500 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

6 gadiem

GPL max 60% Patēriņa kredīts no 5.9% gadā. Patēriņa kredīti, auto līzings, kredītu apvienošana klientiem no 20 līdz 75 gadiem. Sefinance Credit ir uzņēmums, kurā ir apvienojušies finanšu speciālisti ar desmit gadu darba pieredzi. » Vairāk

Ladyloan.lv

min

50 €

max

4000 €

no

2.07 mēn.

līdz

4 gadiem

GPL max 366% Jauniem klientiem kredīts līdz 215 € ar 0 % komisijas maksu no 20 gadiem 365 dienas gadā. » Vairāk

ONDO.LV

min

50 €

max

500 €

no

2.07 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 140.96% Jauniem klientiem aizdevumi ar 100% atlaidi komisijai no 20 līdz 80 gadiem. » Vairāk

Pieraksties uz jaunumiem
to top