Kā nomest lieko svaru, ietaupot naudu? (2018-07-30)

draugiem
twitter
facebook

Mūsdienās liela daļa cilvēku cīnās ar problēmu, kas saistīta ar lieko svaru, kura skar samērā lielu sabiedrības daļu. Vairāk par lieko svaru satraucas sievietes, bet, protams, neizpaliek arī stiprā dzimuma pārstāvji. Patiesībā svara pieaugumu var pat nejust līdz brīdim, kad drēbes no garderobes kļūst par mazu. Ko darīt, ja arī Tu esi nonācis šādā situācijā? Apmeklēt uztura speciālistus, kas ieteiks speciālu diētu? Sākumā iesakām nedoties ne pie kādiem uztura speciālistiem – lieko svaru ir iespējams nomest arī mājas apstākļos bez jebkādas naudas izšķiešanas. Apskati mūsu padomus!

Lieto ūdeni daudz biežāk nekā līdz šim

Dažādi pētījumi liecina, ka tieši ūdens ir viens no galvenajiem un svarīgākajiem līdzekļiem svara zaudēšanā. Ūdens patēriņa samazināšana cilvēka organismā izraisa tauku krājumu palielināšanos, savukārt ūdens patēriņa palielināšana tieši pretēji – samazina tauku krājumus.

Ūdens ir jādzer vienmērīgi visas dienas garumā. Gribētos teikt, ka ūdens dzeršanai ir jākļūst par ieradumu, bez kura nav iespējams dzīvot, tomēr liela daļa sabiedrības aizmirst par ūdens lietošanu visas dienas garumā. Ja Tava ūdens glāze vai pudele atradīsies visu laiku Tev redzamā vietā (uz darba galda, dīvāna), tad, visticamāk, tā iztukšosies pati no sevis, un Tu pat nemanīsi, pa kuru laiku tā kļuva tukša.

Viena glāze silta ūdens no paša rīta vismaz pusstundu pirms brokastīm var ne tikai palīdzēt pie svara zaudēšanas, bet tā spēj uzlabot gan pašsajūtu visas dienas garumā, gan arī veselību un ārējo izskatu. 

Ūdens savā ziņā samazina apetīti, tāpēc noteikti Tu pusdienās vai vakariņās neapēdīsi tik daudz, ja aptuveni 15 minūtes pirms ēdienreizes izdzersi glāzi ūdens. Mazāka maltīte – lielāks liekā svara zudums.

Atsakies no saldumu un cukura lietošanas uzturā

Ikdienā pārstāt lietot cukuru un saldumus nav nemaz tik vienkārši, kā sākumā varētu šķist. Cukurs un dažādi saldumi, kuri, protams, arī satur cukuru, ir lielisks līdzeklis svara jeb tauku palielināšanai. Ja Tev ir pavisam grūti atteikties no cukura lietošanas pilnībā uz visiem 100%, pamēģini sākumā atteikties no tā uz 50%. Piemēram, lieto cukuru tējai vai kafijai 1 tējkaroti, ja pirms tam lietoji 2 vai 3. Arī saldumu patēriņu mēģini samazināt uz pusi. Pēc nedēļas Tavs organisms būs pieradis, un pēc tam varēsi samazināt visus atlikušos 50%. Tā ne tikai Tu samazināsi tauku uzņemšanu organismā, bet arī ietaupīsi naudu. Kurš tad mūsdienās nevēlas ietaupīt?

Kusties daudz vairāk

Brauc uz darbu ar velosipēdu vai dodies kājām! Pats galvenais, ka tas neko nemaksā. Liela daļa ir pieraduši doties uz darbu ar sabiedrisko transportu vai savu auto, kas, pirmkārt, izmaksā daudz un, otrkārt, nenodrošina nekādas kustības; it īpaši tad, ja Tu iekāp savā auto pie mājas un izkāp darba vietā pie pašām durvīm. Nekustēšanās ir viens no galvenajiem iemesliem liekā svara palielinājumam.

Cik kilogramus svara es varu nomest 10 dienu laikā?

Tas, cik daudz liekā svara vari nomest 10 dienu laikā, ir atkarīgs no katra paša – ne tikai no gribasspēka un paveiktā, bet arī no veselības stāvokļa un vielmaiņas. Mājas apstākļos var atbrīvoties no aptuveni 5 kg, maksimums 10 kg, taču nekādā gadījumā no 25 kg un vairāk.

Ja esi redzējis reklāmu, kas rāda fantastiskas zāles pret lieko svaru un izcilus rezultātus un ka pat 30 kg zaudēšana ir tīrais nieks, tad noteikti nevajadzētu tam ticēt. Pirmkārt, tas ir mārketings, un tik lieliskus rezultātus kā reklāmā Tu vari nesasniegt. Otrkārt, zāles, kas tiek reklamētas, nemaksā pāris eiro – tās ir daudz dārgākas, tāpēc to var uzskatīt par naudas izšķiešanu. Treškārt, varbūt patiešām Tu lieko svaru zaudēsi ar šo zāļu palīdzību, bet tajā pašā laikā sabojāsi savu veselību, jo Tev nav ne mazākās nojausmas, kādu ietekmi šīs zāles var atstāt Tavā organismā.

Ir skaidrs, ka, lietojot ūdeni, ēdot pareizi un kustoties daudz vairāk, pavisam drīz Tavas iemīļotās drēbes Tev derēs atkal un nebūs jādodas uz veikalu pēc jaunām. Zaudē savu lieko svaru, tajā pašā laikā ietaupot naudu!

Bino.lv

min

50 €

max

700 €

no

2.07 mēn.

līdz

1 gadam

GPL max 179% Jauniem klientiem kredīti ar 100% atlaidi komisijas maksai līdz 700 € ar 0% no 20 līdz 75 gadiem. » Vairāk

FerratumBank

min

50 €

max

2000 €

no

3 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 139.71%. Jauniem klientiem aizdevums līdz 2000 € + Kredītlimits no 19 līdz 75 gadiem. » Vairāk

Sefinance

min

500 €

max

10000 €

no

3 mēn.

līdz

6 gadiem

GPL max 60% Patēriņa kredīts no 5.9% gadā. Patēriņa kredīti, auto līzings, kredītu apvienošana klientiem no 20 līdz 75 gadiem. Sefinance Credit ir uzņēmums, kurā ir apvienojušies finanšu speciālisti ar desmit gadu darba pieredzi. » Vairāk

Ladyloan.lv

min

50 €

max

4000 €

no

2.07 mēn.

līdz

4 gadiem

GPL max 366% Jauniem klientiem kredīts līdz 215 € ar 0 % komisijas maksu no 20 gadiem 365 dienas gadā. » Vairāk

ONDO.LV

min

50 €

max

500 €

no

2.07 mēn.

līdz

5 gadiem

GPL max 140.96% Jauniem klientiem aizdevumi ar 100% atlaidi komisijai no 20 līdz 80 gadiem. » Vairāk

Pieraksties uz jaunumiem
to top